Zamatové či plyšové nechty sú dnes in. Kašmír na nechty sa dá kúpiť v rôznych farbách a tak sa pri kombinovaní môžete vyhrať. Doposiaľ som sa stretla s video postupmi, kde sa zamatový prášok, kašmír, ukladal do laku na nechty. Zamat na nechty ale môžete použiť aj na zdobenie gélových nechtov. Tu sa ale postup vkladania ozdôb líši. Zamat (kašmír) sa nevkladá medzi vrstvy gélu ako glitrový prach, či iné ozdoby na nechty. Dávame ho až do úplne poslednej vrstvy UV gélu bez výpotku.
Pred tým, ako začneme zdobiť kašmírom si nechty predĺžime a kompletne vymodelujeme gélom. Nezabúdame na C-oblúk a ani na prebrúsenie nerovností.
Kašmír na nechty a UV gél
Aby farba použitého kašmíru vynikla na nechtoch čo najlepšie, ako podklad si zvolíme farbu, ktorá je rovnaká (alebo čo najviac podobná) ako kašmír. Keď máme nechty vymodelované nanesieme poslednú vrstvu vrchného UV gélu. Používame UV gél bez výpotku. Zamatové nechty vytvoríme nasypaním zamatu do nevytvrdnutého gélu. Zamat môžeme na nechte mierne pritlačiť a tak vložiť nechty do UV lampy. Po zatvrdnutí gélu, čistým a suchým štetcom poometáme prebytočný kašmír z nechtov a nechty sú hotové. Už nenanášame žiadnu vrstvu gélu. Na nechtoch ostane súvislá vrstva kašmíru, ktorá vytvorí zamatový efekt.
[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/1ooMyXLy-NE”][/pb_video]
Vo video príspevku sme použili vrchný gél bez výpotku (quick finish UV gél), červený kašmír, čierny kašmír a červené kamienky.
Tip:
Na záver môžete zdobiacim lakom nakresliť na kašmír vzor, ako na úvodnej foto.
Pri práci si dávajme pozor, aby sa zamatové vlákna nedostali do nádobky s UV gélom. Znehodnotíme si tak UV gél, ktorý nieje najlacnejšou záležitosťou. Aby sme tomuto predišli, môžeme si gél, s ktorým pracujeme, odliať napr. do nádobky na ozdoby. Rovnako pozor na štetec. Po práci ho dôkladne vymyme, prípadne si vyčleňme jeden štetec, ktorý bude slúžiť len na ometanie kašmíru.
Koľko a čo všetko tieto nechty vydržia si povieme nabudúce, kedy budeme zamatové nechty testovať.