Ružová je farba srdca, farba lásky. Aj keď si vyslúžila spoločenské predsudky a módou sa prebíja pomaly, mali by ste si priať čo najviac ružovej na svojom tele. Na oblečení či doplnkoch vynikne iba ako spestrenie. Dôležitá je najmä na pokožke tvári, dlani rúk či nechtoch, ktoré by mali žiariť príjemným jemne ružovkastým sfarbením. Vtedy sú zdravé a prirodzené, pretože ich adekvátna farba odráža rovnovážny telesný stav. Sú vaše nechty v poriadku? Venujte im chvíľu pozornosti a detailne ich skontrolujte! Nachádzajú sa na nich fľaky alebo škvrny? Ak ste nejaké spozorovali, môže sa jednať o nejaký fyzický signál. Teraz si povieme niečo o správnom vzhľade nechtu, ako má vyzerať a čo by na ňom nemalo byť.
Ako vyzerá zdravý necht?
Vieme, že sfarbenie zdravého nechtu má byť bohaté na ružovú. Zdobiť ho má aj primerane veľký biely mesiačik na koreni platničky a mal by sa pekne lesknúť. Či to tak skutočne je, si overte pri dennom svetle. Akékoľvek zmeny farby môžu vypovedať o nejakom neduhu! Pokiaľ to je len estetický problém, správnou starostlivosťou ho dokážete rýchlo odstrániť. Rovnako to platí pri drobných úrazoch ruky. Nebojte sa, ale takisto to neberte ani na ľahkú váhu.
Čo signalizujú farby?
Biele nechty– Nízky tlak, malátnosť, prepracovanosť. Ste biela ako stena na tvári? Aj vaše nechty sú biele ako stena. Náhoda? Nie, vyčerpaní a dehydrovaní jedinci zvyknú zblednúť.
Biele škvrny na nechtoch – Počuli ste o chýbajúcich vitamínoch? Ako „kvitnúce“ nechty poznali škvrny už dávno pred nami. Ťažko povedať, či naozaj ide o nedostatok živín. Nie je to vylúčené, ale možno trpíte iba stresom. Škvrny spôsobujú aj vzduchové bubliny pri buchnutí.
Šedé nechty– Pokiaľ ste v dôchodkovom veku je to v poriadku. Ak nie, tak táto farba nepatrí k vlastnostiam zdravých nechtov. Pri šedej nie je jednoduché spresniť, o čo ide. Chudokrvnosť alebo veľa stresu?
Červené nechty – Ak sa nejedná o signál cievnej sústavy, tak môže ísť skôr o povahovú vlastnosť ako o príznak choroby. Veď poznáme vibrácie červenej farby vášne a temperamentu. Takisto ju spôsobujú nekvalitné laky, kde po odlakovaní sú vaše nechty sfarbené do červena a oranžova.
Žlté nechty – Pozor! Táto farba vraví o zápaloch nechtov, možno až o tvorbe plesne. Nie často, ale vyskytnú sa aj pri žltačke, čo však spoznáte skôr podľa žltej farby pokožky. Aj tuhí fajčiari mávajú často zažltnuté nechty. Zdravé prsty a enormné fajčenie sa celkom vylučujú.
Do fialova alebo purpurové nechty– Môžu sa pridružiť so srdcovo-cievnymi problémami.
Namodralé nechty– Evidentne máte slabo okysličené pľúca. Prechádzky na čerstvom vzduchu pomôžu, samozrejme v rámci možností. Nechty ako keby odzrkadlili potrebu dýchať.
Čierne nechty – Otrava?! Môže byť, preto sa urýchlene dajte dokopy. V druhom prípade to môže znamenať zakrvácanie pod lôžkom. Ak ste si niekedy pricvikli prst, tak to poznáte.
Nechtový dizajn si poradí
Umenie nechtového dizajnu nie je len o skrášľovaní imidžu a nachádzaní nových techník. Používať špeciálne prípravky na nechty má význam aj zo zdravotného hľadiska. Pri zmene farby máte k dispozícii viacero možností ako sa postarať o ruky. Napríklad protiplesňový alebo kalciový lak. Obe sú vhodné pri rôznych poruchách. Po aplikácii ešte ulahodí masáž kožtičky. Na ňu vám poslúži dobre voňavý olejček na nechty. Jednoduchá kúra ako sa postarať o svoje zdravie.